Image Image Image Image Image Image
Scroll to Top

Başa dön

Android ve iPhone üzerinde çalışan Hex3 App Tag ile artırılmış gerçeklikte birbirini vurmaca oyunu

hex3_thumb

Hex3 App Tag aksiyon severlerin oldukça ilgisini çekecek bir artırılmış gerçeklik (augmented realty) oyunu. Özel hazırlanmış bir tabanca ile iPhone veya Android’e indirilen bir uygulama aracılığıyla oynanıyor. Telefon tabancaya monte edilip uygulama çalıştırıldıktan sonra oyun başlıyor. Hex3 App Tag için hazırlamış tek kişi oynanabilecek ateş etme oyunları ve çok kişi oynanabilecek birbirini vurmaca oyunları bulunuyor.

Oyun sistemi pek çok eğlenceli ve ilginç fikir barındırıyor. Uygulama kamerayı kullanarak gerçek görüntünün üzerine; toplayarak puan, güç ve cephane kazanabileceğiniz; çeşitli objeler yerleştiriyor. Rakibinize ateş ettiğinizde görüntüye patlama ve duman animasyonları ekleniyor veya elektromanyetik dalgalar gönderebiliyorsunuz. Vurduğunuz çeşitli hedeflere göre puanınızı yükseltip puan tablosuna işleyebiliyorsunuz. Ayrıca tabancanın üzerinde bulunan emniyete alma veya şarjör doldurma gibi gerçek butonlarla yapılan hareketler uygulama tarafından algılanıp oyuna yansıtılıyor.

Benzer ürünleri Nerf’s ve Hasbro da üretmekte. Hex3 Ap Tag’in farkı, tabancaların birbirlerine insan ve hayvan kulağının duymadığı yüksek frekanslı sesler göndererek haberleşmeleri. Bu sayede sinyal WiFi veya Bluetooth ağları ile çakışmıyor. Telefonun monte edildiği sistem ve tetikleme sistemi ayrılabilir bir yapıya sahip. Bu sayede ana sistem Nerf’s tarafından üretilen tabancalara da monte edilebiliyor. Engadget sitesinde ana parçanın gerçek bir tabancaya bile monte edilebileceği iddia ediliyor.

hex3 app tag

Hex3 App Tag

Firmanın kurucusu Jon Atherton proje için gerekli mali desteği Kickstarter üzerinden bir kaç ay içinde topladı. Firmanın diğer ortağı Jeff Wilcox ise oyun geliştiricilerin yeni oyunlar hazırlamasına ya da hazır oyunları diledikleri gibi düzenlemelerine imkan sağlayacak bir platformu kullanıma açtıklarını bildiriyor. – http://hex3.co/pages/developers

Artırılmış gerçeklik alanına yepyeni bir heyecan getirmeyi hedefleyen ürün 60$ karşılığında ön siparişe açıldı. – http://hex3.co/products/apptag