Image Image Image Image Image Image
Scroll to Top

Başa dön

Pınar Öner Design İnternet Sitesi

WordPress içerik yönetim sistemi için hazırlanmış tasarımın düzenlenerek yayına alınması

Didem Ateş Mendi ile birlikte

http://www.pinaronerdesign.com

2012

Müşteri: Pınar Öner Design
Tasarım: Didem Ateş Mendi
Yazılım: Aybeniz Esen

Pınar Öner Design internet sitesi WordPress içerik yönetim sistemi üzerine kurulmuştur. Site için Themeforest üzerinden Contrast isimli WordPress teması satın alındı. Temanın tasarımı Didem Ateş Mendi tarafından Pınar Öner Design’ın kurumsal kimliğine ve ihtiyaçlarına göre düzenlendi. Final tasarımı html, css ve WordPress’in hazır php fonksiyonları aracılığıyla yazılım altyapısına uyarlayarak yayına aldım.

Satın almış olduğumuz paketin içinde bulunmayan işlevleri yazılım sistemine eklemek için çeşitli WordPress eklentilerinden faydalandım. Site içeriğinin Türkçe ve İngilizce olarak iki farklı dilde yayında olabilmesi için WPML Multilingual CMS eklentisini kullandım. Sadece kayıtlı kullanıcıların görebileceği sayfalar oluşturan ve denetleyen bir bölümü temaya eklemek ve kullanıcı rollerini derecelendirmek için User Role Editor isimli eklentiden yaralandım. Sitede ayrıca aynı sayfa üzerinde birden fazla ürün galerisi oluşturmaya imkan sağlayan Multiple Galleries eklentisini kullandım. TinyMCE Advanced eklentisi ile de yönetim panelinde yer alan html editor alanını zenginleştirdim.

Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik WordPress’in sağladığı becerikli yönetim paneli aracılığıyla, kolayca ve hızla kullanıcı tarafından güncellenebiliyor.