Image Image Image Image Image Image
Scroll to Top

Başa dön

Denemeler

Away3d 4 ve FlarToolKit ile geliştirilmiş genişletilmiş gerçeklik uygulaması

Popüler Flash 3d API’si Away 3d kısa zaman önce 4. versiyonunu çıkardı. Bu versiyon Flashplayer 11 ile çalışıyor ve 3ds, Obj, Dae, Awd gibi farklı formatlarda hazırlanmış modelleri direkt Flash dokümana import edebiliyor. Ayrıca 3 boyutlu objeleri render ederken bilgisayarın işlemcisi yerine görüntüntü kartını kullandığı için uygulamanın çok daha hızlı çalışmasına imkan sağlıyor.

Devamını oku…

Adobe Stratus Server kullanan P2P video konferans uygulaması

P2P video konferans uygulamada ağa bağlanan kullanıcı ağda olan diğer kullanıcılarla sesli ve görüntülü iletişim kurabiliyor. Listeden seçtiği kullanıcıya arama mesajı gönderiyor. Aranan kişi çağrıyı kabul veya red edebiliyor. Karşı taraf aramayı kabul ettiğinde aranan kişinin görüntüsü ve sesi arayan kullanıcının panelide beliriyor; arayan kullanıcının görüntüsü ve sesi ise aradığı kişinin panelinde beliriyor.

Devamını oku…

Filtre ve layer mask ile fotoğraf manipülasyonları

Aşağıda Photoshop ve Illustrator’ün maskeleme imkanları ile ilgili becerilerimi geliştirmek için yaptığım fotoğraf manipülasyonu çalışmaları yer alıyor. Bu çalışmada ayrıca bir çok blogda övgü ile bahsedilen bazı filtre serilerini de deneme imkanı buldum.

Devamını oku…

12